Zdravotnické prostředky po novele 2018

Datum konání Flexi office, Ovocný trh 572/11, Praha 1 (mapa)
Přednášející: Mgr. Ing. Veronika Žánová, advokátka zavedené Advokátní kanceláře Žánová – Kunert s.r.o. sídlící v centru Prahy
Cena s DPH/os.: 1 500 Kč

Ústavní soud v roce 2017 odmítl dosavadní neurčitou právní regulaci postupů zdravotních pojišťoven při zařazování zdravotnických prostředků do systému úhrad a „zjišťování“ výše těchto úhrad z veřejného zdravotního pojištění. Zákonodárce na tento nález reagoval novelou zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a upravil více konkrétně postup nově pověřeného Státního ústavu pro kontrolu léčiv při zařazování zdravotnických prostředků do systému úhrad a zjištění jejich výše. Vedle této základní změny přináší novela i úpravu smluv o nejvyšších cenách nebo cirkulaci zdravotnických prostředků. Nová právní úprava představuje změnu dosavadních postupů především na straně výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků, když je tato novela přibližuje systému organizace úhrad u léčiv.

Obsahem semináře je tedy seznámit jeho účastníky s novým systémem úhrad zdravotnických prostředků, úskalími s tím spojenými, vč. prostředků obrany proti nesprávnému postupu ze strany SÚKL nebo zdravotních pojišťoven.

Poznámka

VOLNÁ KAPACITA

Předběžná registrace na seminář

* - povinné položky

Flexi office, Ovocný trh 572/11, Praha 1

Kontakty

icon

Adresa


TALIGADO s.r.o.

Sídlo:
Mirochov 75, 378 06 Chlum u Třeboně

IČO: 07537794
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích, oddíl C, vložka 32051.